Архієрейське богослужіння в день вшанування Браїлово-Ченстоховської ікони Божої Матері

20 березня 2023 року, в день вшанування Браїлово-Ченстоховської ікони Божої Матері, митрополити Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт та Вінницький і Барський Варсонофій спільно звершили святкову Божественну літургію в Свято-Троїцькому кафедральному соборі Браїлівського жіночого монастиря.

Архіпастирям співслужили: секретар єпархіального управління, благочинні, клірики Вінницької, Тульчинської, Могилів-Подільської, Хмельницької та Балтської єпархій Української Православної Церкви та гості у священному сані.

За богослужінням також молилась настоятелька Браїлівського монастиря ігуменя Антонія (Стеценко), старша сестра Барського жіночого монастиря монахиня Димитрія (Філікова), сестри, парафіяни та чисельні паломники святої обителі.

Цього дня, у Вінницькій єпархії вшановується Браїлово-Ченстоховська ікона Божої Матері, пам‘ять якої зазвичай звершується 19 березня, але цьогоріч у зв’язку з тим, зо Хрестопоклонна Неділя припалатна цю дату, святкування ікони Богородиці було вирішено перенести на день пізніше.

Богослужбові піснеспіви виконував сестринський хор під управлінням монахині Єпистимії (Співак).

Митрополит Варсонофій під час Божественної літургії підніс особливі молитви про мир на українській землі; за Святу Православну Церкву, яка сьогодні знову претерпіває утиски; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після запричасного вірша до вірян зі словом проповіді звернувся благочинний першого міського церковного округу прот. Богдан Маліновський.

Наприкінці Літургії відбулась хресна хода навколо Браїлівського монастиря, після якої відбувся чин славлення перед Животворчим Древом Хреста Господнього та Браїлово-Ченстоховською іконою Божої Матері, після чого владика Варсонофій привітав паству зі святом та закликав на усіх Боже благословіння.

Також митрополит Варсонофій подякував гостю, митрополиту Могилів-Подільському і Шаргородському Агапіту, який прибув до обителі вшанувати разом з вірянами Вінницької єпархії Ченстоховський образ Божої Матері.

БІЛЬШЕ ФОТО

           Фото/текст: Інформаційний відділ
Вінницької єпархії УПЦ

Кількість переглядів: (23)

Залишити відповідь