Митрополит Агапіт звершив Літургію у день вшанування ікони Божої Матері «Страсна»

Субота, 26.08.2023 21:02

26 серпня 2023 року, у день вшанування ікони Божої Матері «Страсна», митрополит Могилів-Подільський та Шаргородський Агапіт звершив Божественну літургію у Покровському храмі  с.Отченашівка Томашпільського благочиння, де перебуває ця чудотворна ікона Богородиці.

Високопреосвященному владиці співслужило духовенство єпархії та гості у священному сані.

На завершення богослужіння відбувся молебень біля ікони Богородиці.

Ікона Божої Матері «Страсна» написана по проханю  дружини відомого дворянина П.М. Балашева для храму села Отченашівка, що на Вінниччині на Святій Горі Афон у Свято-Пантелеімоновському монастирі. На зворотній стороні ікони є титульний напис, який свідчить, що ікона написана в 1903 році спеціально для села Отченашівки, в сільський храм, для віруючого народу.

Коли робота по написанню ікони Богородиці була виконана, староста храму з супроводжуючими його людьми відправився на Афон та доставив святий образ у Свято-Покровський храм с. Отченашівка. Образ Богоматері був у цьому храмі, по свідченню людей, до революції 1917 року.

Роки безбожної, атеїстичної  влади залишили слід і на історії храму с.Отченашівка. Коли закривався храм і з нього виносили всі святині, було винесено також і ікону Божої Матері «Страсна». Ікона чудом вціліла і збереглася на горищі будинку чтеця Свято-Покровського храму – Івана Васильовича.

Під час Другої світової війни храм відкрили і ікона зайняла своє почесне місце у церкві, але знову ж, на превеликий жаль, не надовго, так як після визволення радянськими військами Вінниччини від німців храм повторно закрили. Ікону і всі святині, що знаходилися в храмі погрузили на віз і вивезли в храм на честь Різдва Богородиці в Степанівцях.

У 1990 році Свято-Покровський храм був знову відкритий. Церкві повернули всі її святині в тому числі і ікону Божої Матері «Страсна».

Відкриття церкви було великою радістю для віруючого народу, так як знову з‘явилась можливість приходити до храму, приймати участь у богослужінні і молитовно звертатися до Божої Матері. Перед образом Богоматері постійно звершувалися молебні, акафісти та гарячі молитви віруючих людей. Через деякий час ікона стала мироточити. Пресвята Богородиця не залишала без втіхи всіх, хто до Неї приходив. Віруючий народ звертався до Божої Матері за допомогою про зцілення хвороб, вирішення важких життєвих питань і отримував благодатну допомогу. Донині образ Богородиці «Страсна» свято шанується, і Божа Матір допомагає всім, хто з вірою і надією приходить до Неї і звертається зі своїми потребами.

Кількість переглядів: (13)

Залишити відповідь