Митрополит Агапіт звершив Божественну літургію у храмі с.Слобода-Шаргородська

Вівторок, 02.08.2022 15:39

2 серпня 2022 року, у день пам’яті святого славного пророка Божого Ілії, митрополит Могилів-Подільський та Шаргородський Агапіт звершив Божественну літургію у храмі на честь  Різдва Пресвятої Богородиці у селі Слобода-Шаргородська у Шаргородському благочинні, де сьогодні відзначається день освячення храму.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці у селі Слобода-Шаргородська була збудована у 1750 році.  Храм є яскравим та оригінальним взірцем подільської школи народної дерев’яної архітектури.  З приходом богоборчої радянської влади для храму настали часи лихоліття. В 1937 році настоятеля репресували, а храм закрили.

Поступово пам’ятка архітектури почала руйнуватися, поки остаточно не опинилася в аварійному стані.

На Літургії Високопреосвященному владиці співслужило духовенство єпархії та гості у священному сані.

На завершення богослужіння відбувся молебень біля храму з окропленням віруючих святою водою.